У Полтаві завершують створення єдиної оперативно-диспетчерської служби швидкої медичної допомоги для всієї області. Вона буде невід'ємною складовою комунальної установи "Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф", заснованої на базі колишньої міської станції "швидкої"

 

 

У приміщенні останньої вже обладнали комп’ютеризовані робочі місця (на знімку) для диспетчерів служби «103». На цей номер для виклику медиків можна зателефонувати зі стаціонарного чи мобільного телефонів, а також передати повідомлення за допомогою пристроїв, що забезпечують інтернет­зв’язок. Скористатися ними, звісно, можуть і ті, хто має певні фізичні вади. Система такого зв’язку вже дієу тестовому режимі для обласного центру.

 

 

Водночас із провідними операторами відпрацьовуються передбачені євростандартами технічні параметри професійного спілкування медиків зі своїми підопічними в усьому регіоні. При цьому найбільше проблем сьогодні виникає зі стаціонарною телефонією. Після того як новостворена єдина служба почне діяти у штатному режимі, кількість диспетчерів на Полтавщині скоротять більш як наполовину.

 

 

Ще важливіше те, що нові комунікаційні можливості сприятимуть істотному поліпшенню якості невідкладної медичної допомоги хворим. Адже встановлене в центрі оперативно­диспетчерської служби й у автомобілях «швидкої» обладнання дає змогу передати в лікарню, до якої везуть «тяжкого» пацієнта, навіть його електрокардіограму, зроблену фахівцями екстреної меддопомоги. За таких умов у профільному лікувальному закладі вже не треба гаяти час на підготовчі процедури. У багатьох випадках він потрібен для порятунку чийогось життя.

 

 

Полтава.

Фото автора.

Служба «103» стає мобільнішою