На базі швидкої медичної допомоги проводиться набір бажаючих на курси навчання первинній психологічній допомозі людям із зони бойових дій. Підготовка таких фахівців - це крок на випередження, - зазначає головний лікар Обласного психоневрологічного диспансеру - Віталій Закладний ,- адже зі світового досвіду ,близько 70% людей, котрі пережили війну, отримали психологічну травму і потребували підтримки.


Віталій Закладний , головний лікар Обласного психоневрологічного диспансеру
"Ми будемо готувати психологів, бо вони не є лікарі, а це вчителі. Ми повинні їм надати той рівень знань, щоб вони могли працювати як медичні психологи, могли надавати допомогу пов'язану з психологічними факторами. Їх не вчать цьому в педагогічному інституті."

Психологічна підтримка дуже важлива, - наголошує лікар, тому медики об'єднали свої зусилля з владою міста й області, щоб на державному рівні бути готовими до будь-якого розвитку подій та наслідків. Так Полтавську область умовно розділили на 4 осередки: Кременчук, Миргород, Лубни та Полтаву, в них планують облаштувати центри з надання первинної психологічної допомоги тим, хто цього потребуватиме.

Віталій Закладний , головний лікар Обласного психоневрологічного диспансеру
"Бійці АТО, демобілізовані бійці АТО, поранені в АТО, члени сімей, переселенці і діти переселенців. З ними ми будем працювати, але це буде структура."

У Полтаві психологів готуватимуть науковці Української медично-стоматологічної академії, фахівці МНС та Обласного психологічного диспансеру. Набір бажаючих проводиться постійно, звертатися необхідно на станцію швидкої допомоги, при цьому мати з собою документи для реєстрації у базі даних.

Віталій Закладний , головний лікар Обласного психоневрологічного диспансеру
"Я хочу ще раз звернутись до всіх небайдужих, як з освітою психологічною, так і без: ми вас підготуємо безкоштовно в Полтаві, тих хто живе за межами - на оцих 4 регіональних центрах: Миргороді, Лубнах, Кременчуці пройти цей курс."

По закінченню навчання фахівці первинної психологічної допомоги отримують форму та посвідчення і зможуть надавати її при необхідності за місцем проживання чи роботи.