Нині в області вже діє єдина система надання екстреної медичної допомоги. Вона об'єднує 29 закладів та структурних підрозділів швидкої в Комунальну установу «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Полтавської обласної ради. В ідеалі, діляться планами медики, цей пункт прийматиме усі виклики по області, диспетчери ж раціонально відправлятимуть карети швидкої допомоги. Їх, за допомогою GPS-системи, координатори бачитимуть на карті.

 

Всього парк швидкої налічує майже півтори сотні автомобілів, останнім часом взялися за їх активне оновлення.

Віктор Лисак, директор департаменту охорони здоров'я Полтавської облдержадміністрації
"Понад 60%, до 70% буде оновлення автомобільного парку. Враховуючи, що автомобілі закуповували і до цього, будемо надіятися, що в подальшому нам вдасться оновити парк автомобілів швидкої медичної допомоги."
Одна із новації останніх років в секторі швидкої допомоги - пункти тимчасового базування карет. Це, говорить начальник відділу екстреної допомоги та медицини катастроф департаменту охорони здоров'я Володимир Мохначов, допомагає економити кошти, та що найголовніше - час. Під такі пункти приміщення надали деякі автозаправні станції.

Володимир Мохначов, говорить начальник відділу екстреної допомоги та медицини катастроф департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
"Что важно для нас, что эти АЗС находяться на основных магістралях города, области, где у нас возникают саміе большие проблемі с доездом
Тратится время, тратится бензин и следующий вызов может поступить в этот же район. "

У Полтаві діє вже чотири таких пункти тимчасового базування карет швидкої допомоги. Ще 15 у цьому році планують відкрити в районах.